Działania Stowarzyszenia w czasie pandemii COVID-19 oraz pismo skierowane do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Opublikowane przez sinteit w dniu

Nowy Dwór Mazowiecki, dnia 24.04.2020 r.

Koleżanki i Koledzy, Członkowie i Sympatycy Naszego Stowarzyszenia

Pragnę poinformować, że w tych trudnych dniach Zarząd Stowarzyszenia od początku rozpoczął działania mające na celu poinformowanie władz i społeczeństwa o trudnej sytuacji DPS i ZOL w związku z pandemią. Wysłane zostały pisma do Ministerstwa alarmujące o problemach i to w czasie, gdy temat jeszcze nie istniał w mediach. Pisma te opracowała Sekretarz Stowarzyszenia Ewa Bombała. W tym czasie v-ce prezes Rafał Marek i prezes Wacław Kerpert udzielili wywiadów i przeprowadzili rozmowy z przedstawicielami Ministerstwa i Mediów, przedstawiając zagrożenia i sposoby zabezpieczenia placówek opiekuńczych. Nasze działania spowodowały, że placówki opieki długoterminowej zaczęły być rozpoznawalne i opinia publiczna dowiedziała się o wielu problemach. Szkoda, że dopiero w czasach pandemii. Zarząd Stowarzyszenia będzie prowadził dalsze działania, które być może przyczynią się do przynajmniej minimalnej poprawy sytuacji.

Przy okazji pragnę poinformować, że Walne Zgromadzenie Delegatów Stowarzyszenia odbędzie się w terminie, który zostanie ustalony, gdy pojawią się ku temu odpowiednie warunki o czym poinformowani zostaną Szefowie Regionów.

Pismo Minister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej

Pozdrawiam wszystkich i życzę abyśmy jak najszybciej
znaleźli się w normalnych czasach.

Prezes Wacław Kerpert

Kategorie: Bez kategorii